Փետրվարի 25, 2020 Տնտեսական մրցակցության ընկալման հետազոտության արդյունքների հանրային ներկայացում
Այսօր տեղի ունեցավ «Գործարարների շրջանում տնտեսական մրցակցության ընկալման սոցիոլոգիական հետազոտության» արդյունքների հանրային ներկայացումը: Հետազոտությունն իրականացրել է «ԱՄ Փարթնըրզ Քոնսալթինգ Քամփնի» ՍՊԸ-ն, Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի նախաձեռնությամբ՝ ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից ֆինանսավորվող «Պահանջատեր հասարակություն՝ հանուն պատասխանատու կառավարման» ծրագրի շրջանակում:
Հետազոտությունն իրականացվել է Հայաստանի տնտեսության 27 տարբեր բնագավառներ ներկայացնող 400 բիզնեսների ղեկավարների հետ դեմ առ դեմ հարցազրույցների միջոցով: Հետազոտությունը հետաքրքիր տեղեկություններ պարունակում գործարարների շրջանում մրցակցային իրավիճակի ընկալման, տնտեսական մրցակցության խախտումների հետ առնչությունների, Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի հետ առնչությունների և դրա գործունեության նկատմամբ վերաբերմունքի, պետական գնումների համակարգի նկատմամբ վերաբերմունքի և այլ հարցերի վերաբերյալ: Փաստաթուղթը կարող է կարևոր տեղեկատվական բազա հանդիսանալ տնտեսական մրցակցության բնագավառում քաղաքականություն մշակող և իրականացնող պետական կառույցների և այլ շահագրգիռ կազմակերպությունների համար:
Հետազոտության հաշվետվությունը տեղադրված է մեր վեբ-կայքի «Հրապարակումներ-Հաշվետվություններ» բաժնում, իսկ հանրային ներկայացման PPP ֆայլը` «Հրապարակումներ-Շնորհանդեսներ» բաժնում:

Public presentation of the results of the Survey on comprehension of economic competition
Public presentation of the results of the "Sociological survey on comprehension of economic competition among the businessmen" was conducted today. Transparency International Anti-Corruption Center initiated the Survey within the frames of the USAID-funded "Engaged Citizenry for Responsible Governance" Project and delegated the implementation to AM Partners Consulting Company. The Survey has been conducted among 400 managers and owners of businesses representing 27 different sub-sectors of Armenian economy through face-to-face interviews. The report prepared on the results of the Survey contains interesting information about businesspersons’ comprehension of the competition, their implications with violations of economic competition, their perception towards the State Commission for the Protection of the Economic Competition and its operations, their perception towards the system of the State procurement, and other issues. The Report may serve as an important information basis for the State and other organizations engaged in policymaking and implementation in the sphere of economic competition.
The Survey Report is available at the website if our Company, in the section of "Publications-Reports". The presentation file (PPP format) is available at the section of "Publications-Presentations".